Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Piasek dla kota
Piasek dla kota
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirki dla kociaków
W każdym domu, gdzie znajduje się kot, musi znaleźć się też odpowiedni żwirek różnego typu. Koty na ogół wypróżniają się w żwirku, wtedy piecza nad nimi jest mniej problematyczna niż w przypadku psa. W kuwetce powinna znajdować się pewna mieszanina, która będzie absorbować to, co oddaje zwierzak. Dawniej posiadacze kota wypełniali kuwetki takimi mieszaninami jak stróżyny, piasek albo papiery. Niestety są to materiały, które sprawiają, iż mycie oraz uzupełnianie są mocno nieprzyjemne, a dodatkowo nie pochłaniają brzydkiego zapachu i nie utwardzają się. Okazuje się, że zwierzak na ogół nie będzie pragnął wypróżniać się w niewymienionej kuwecie – zdarza się, że upatruje sobie inne niezabrudzone miejsce. Z tego względu prawidłowe uzupełnianie kuwetki to istotna sprawa nie jedynie dla naszego pupila, lecz też rzecz jasna dla człowieka, który ma zajmować się utrzymaniem czystości. Dzisiaj stosowanie takich substancji jak trociny lub papiery nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy zoologiczne oferują dość komfortowe wyjście, tzn. podłoża zbrylające dla kota.
Hodowcy kociaków mają ogromny wybór żwirków do kuwet. Najistotniejszą właściwością podłoży zbrylających dla zwierząt jest absorbowanie zapachu a także zbrylanie się, bo wtedy możemy w prosty sposób wyprzątnąć kuwetę. W serwisach zoologicznych na ogół można znaleźć nawet kilka rodzajów żwirku. Ogólnie można sklasyfikować je na trzy rodzaje: żwirki silikonowe, krzemionkowe oraz żwirki bentonitowe.
Każdy z powyższych żwirków ma odmienne własności i to od właściciela zależy, na jaki się nastawi. Kupując podłoże dla kota, powinno się brać pod uwagę ich atuty oraz minusy.
Żwirek silikonowy stworzony jest z tworzywa o nazwie piaskowiec. Wyróżnia się tym, że znakomicie pochłania koci mocz i zatrzymuje go na zawsze. Świetnie niweluje zapachy, dzięki czemu nie wymaga częstego czyszczenia kuwetki. Wadą żwirku wapienno-piaskowego jest to, iż po pewnym czasie przyjmuje żółtego odcienia, co prezentuje się dość nieładnie – dlatego najlepiej jest wykorzystywać go w toaletkach zamkniętych.
Żwirek z drewna okazuje się wydajny i znakomicie pochłania zapach. Inną mocną stroną drewnianego podkładów dla zwierząt okazuje się także możliwość wyrzucenia go do toalety (rzecz jasna w drobnych ilościach). Zazwyczaj taki podkład może być bardzo drobny i , , z tego względu, bywa że rozprzestrzenia się po pomieszczeniach na kocich łapkach.
bentonit to na ogół modny gatunek żwirku, który zbiera się w bryłki, dzięki czemu czyszczenie po zwierzaku okazuje błyskawiczne. Można taki żwirek nabyć w atrakcyjnych cenach. Genialnie absorbują niepożądane zapachy. Nie wolno natomiast wyrzucać go w toalecie, gdyż mogłoby kończyć się to zapchaniem. Właściciele kotów zazwyczaj pakują granulki do woreczka a nastepnie wyrzucają do kosza.
Najlepiej jest zdecydować się na odpowiedni żwirek dla kociaka, ponieważ na prawdę upraszcza to codzienną opiekę nad zwierzakiem. Zaplanowanie wydajnej toalety kotom to rola posiadacza, dobrze jest uwzględnić propozycje, które prezentują dzisiaj producenci żwirków.

źródło: żwirek dla kota w sklepie E-Pazur

Comments are closed.